DOG PULLER

DOG PULLER

Dog Puller si můžete zakoupit v našem e-shopu ZDE.

Co je PULLER?

Puller je unikátní výcviková pomůcka a interaktivní hračka v jednom.

Puller je sada dvou kruhů, se kterými jednoduše a intenzivně procvičíte všechny svalové partie svého psa formou hry. Puller je vyroben z unikátního materiálu, který nepoškozuje zuby a dásně vašeho psa. Materiál umožní psovi lehce se zakousnout, aniž by byl narušen tvar a vlastnosti Pulleru. Puller není určen k samostatné hře nebo ke žvýkání, ale ke společné zábavě a výcviku!

PULLER je zábava pro každého!

Puller je vhodný pro všechny pejsky, od nejmenších plemen, jako jsou toy plemena, přes štěňata, bull plemena až po obří plemena a molossy, kteří mají ve sportu dokonce vlastní kategorii.

Hra a trénink s Puller je využitelný pro všechny majitele. S Pullerem zvládnou zacházet děti, protože jeho užití je jednoduché a bezpečné. Puller nabízí velké možnosti využití pro aktivní sportovce s výkonostními ambicemi pro intenzivní trénink a cílené posílení svalových partií psa např. u bull sportů nebo jako motivace při trénincích jiných sportů jako je obedience, frisbee, tanec se psem, agility a další. Starší majitelé, kteří nechtějí nechat svého čtyřnohého kámoše zahálet, jistě ocení jednoduchost Pulleru a využití dvou kruhů, které výrazně snižuje namáhavost cvičení pro majitele.

Puller je odolný!

Viditelné stopy po zubech patří k běžným vlastnostem Pulleru a nijak nesnižují jeho odolnost či trvanlivost. Puller po čase dokonce zcela ztratí svůj hladký povrch, což je naprosto přirozený projev materiálu a patří k užívání Pulleru.


Výhody Pulleru

  • dlouho vydrží - pes jej hned nerozkouše
  • velmi odolný v tahu

  • neničí zuby a dásně

  • materiál je zdravotně nezávadný

  • je neskutečně lehký, přesto úžasně dobře létá

  • plave na vodě, dobře se uchopuje na hladině

  • odolný vůči zápachu a nečistotám

  • snadná údržba - stačí opláchnout vodou

  • v sadě po 2 ks pro intenzivní trénink

  • snadno se drží v ruce


Cvičení s Pullerem

Málo práce pro páníčka, hodně sportu pro psa.

Metoda tréninku s dvěma kruhy odlišuje Puller od ostatních produktů a dodává mu mnoho předností. Stačí vám tři jednoduchá cvičení po dobu 20 minut a váš pes vydá tolik energie jako při běhu na 5 km. Tato cvičení posilují všechny svalové partie, váš pes si vylepší fyzickou kondici a intenzita tréninku, která vyžaduje velké soustředění a postřeh, psa příjemně a pozitivně vyčerpá i psychicky hravou a zábavnou formou.

Na trénink s Pullerem můžete navázat i soutěžením v novém psím sportu Dog Puller. 

Přetahování

První cvik, kterým psa nejlépe s Pullerem seznámíte je přetahování. Nechte psa uchopit kruh a přetahujte se s ním. Pokud pes vrčí, berte to jako součást hry a radost z boje. Opět využijte oba kruhy. Udělejte přetahování zábavné a nechte psa vyhrát. Jakmile se psovi podaří vytáhnout vám Puller z ruky, nabídněte mu druhý kruh. Soutěživost a radost z přetahování můžete podpořit protitahem. Přetahování posiluje krční a šíjové svalstvo, svalstvo čelistí a pevný skus. Skvěle doplňuje další cvičení a psům dává radost z výhry.

Přetahování můžete zatraktivnit několika způsoby.  

Psi se mohou přetahovat spolu. Pro přetahování více psů doporučujeme Puller MAXI. Psi totiž při vzájemném přetahování překusují, posouvají se k sobě a Pullerem kroutí, což může vést k jeho přetržení. Při přetahování s majitelem není Puller vystaven kroucení ani vzájemnému protitahu ve velké blízkosti a Puller tak více vydrží.
Upozornění: U toho cviku dbejte na bezpečnost. Nedovolte, aby vzájemná hra vedla k rvačce. 

Puller můžete navléknout na pevně ukotvenou tyč (nebo k ní přivázat silným popruhem) a pes se může přetahovat sám. Cvičení dělejte pod dozorem.

Skákání

V Puller Jumpingu je smyslem cvičení střídavé uchopování Pullerů ve výskoku. Základem pro trénink skoků (výskoků) je opět použití obou kruhů. Cílem pro psa není získat kruh, ale uchopit jej ve výskoku, po dopadu pustit a vyskočit pro druhý kruh. 
Přimějte psa, aby chtěl Puller ve vaší ruce chytit. Zvedněte ho do výšky tak, aby se pes musel pro Puller vyskočit. Nechte psa Puller uchopit, až bude pes ve vzduchu. Puller můžete v této fázi pustit nebo držet po celou dobu skoku. Nechte dopadnout na zem. Dbejte na to, aby pes dopadal na všechny nohy. Pak mu ukažte druhý kruh a převeďte jeho pozornost, aby první pustil a vyskočil uchopit druhý. Takto cvičení pokračuje stále dokola.
Intenzita skoků závisí na vašem zacházení s Pullerem. Můžete nechat psa vyskakovat do malé výšky. To je vhodné pro méně náročné cvičení. Dělejte psovi přestávky nebo upravujte intenzitu podle potřeby. 

Upozornění: Intenzitu cvičení přizpůsobte kondici, zdravotnímu stavu a věku psa. Pokud tento cvik provádíte se štěňaty mladšími 1,5 roku, dělejte jen mírné skoky. U velkých a obřích plemen hleďte na odraz ze zadních nohou a dopad na všechny čtyři nohy zároveň.

Běhání

Cílem cvičení u Puller Running je uchopování kruhu za běhu. Pokud váš pes rád aportuje, chytání Pulleru ho bude bavit. Pro mnohé psy je to mnohem atraktivnější, než aportování míčku. Navíc je tento cvik zdravější, protože pes chytá kruh ve výčce, zároveň v pohybu, takže nemusí prudce brzdit jako u míčku, který se často zastaví v trávě a celkový pohyb může být mnohem plynulejší, tudíž šetrnější.

Nejdůležitější je v začátku, aby se psovod naučil správně kruh házet - POZOR - NEHÁZÍ se naplocho jako frisbee, ale na výšku, aby se kruh kutálel. Když se pes vrací, hoďte druhý kruh, váš pes tak bude běhat mnohem intenzivněji. Puller Running je hra. Běžnou chybou při provádění tohoto cvičení je příkaz "Přines". Nejde o klasický nácvik aportu jako s činkou, ale o intenzivní cvičení běhu a postřehu. Proto u Puller Runningu nevyžadujte předání do majitelovy ruky, jinak se hra stane nudnou a zájem psa brzy opadne. Naopak využijte oba kruhy a k udržení pozornosti psa použijte raději povel "puller". Váš trénink tak bude pro psa velmi zábavný a efektivní a pro vás pohodlný.

Upozornění: Vždy přizpůsobte intenzitu tréninku kondici, věku a zdravotnímu stavu vašeho psa!

Zavěšení

Pokud jste fanoušci bull sportů a chcete trénovat disciplíny jako je High Jump, Hang Time nebo Wall Climbing nebo chcete jen svému psovi dopřát jiný druh zábavy, můžete vyzkoušet zavěsit Puller do různé výšky dle fyzické kondice a schopností psa a nechat jej zakousnout se do Pulleru visícího shora. Pes může na Puller vyskočit a snažit se Puller ve skoku chytit a udržet se na něm. Můžete také psa zdvihnout k visícímu Pulleru a cílem jeho snažení bude udržet se v zákusu ve visu co nejdéle. Další možností je zavěsit Puller tak, aby na něj pes dosáhl ze země a pouze tahal směrem shora dolů, což posiluje jiné svalové skupiny než přetahování na všech čtyřech. 

Upozornění: Ani při tomto cvičení se kreativitě meze nekladou. Vždy dbejte na bezpečnost vašeho psa. 

Plavání

Puller je velmi lehký, výborně plave na hladině a dobře se ve vodě psům uchopuje, je ideální pro vodní radovánky. 

Puller můžete u vody využít k aportování do vody nebo k motivaci u psů, kteří se do vody bojí. Pokud váš pes Puller miluje a nechce se mu do vody, zkuste ho motivovat Pullerem. Vyberte místo na mělčině, kde si se psem budete hrát jako obvykle, aby vnímal spíš hru než vodu. Postupně psovi házejte Puller dále od břehu, ale jen tak aby sám stačil. Mnoho psů se tímto způsobem osmělilo a naučilo se plavat.
Upozornění: Nikdy psa nevhazujte do vody ani ho do ní nenuťe násilím nebo předstíráním, že se vám něco děje. Pes musí získat odvahu sám. Trpělivost!

Dog Puller si můžete zakoupit v našem e-shopu ZDE.

DOG PULLER DOG PULLER DOG PULLER DOG PULLER
2017-01-19 15:15:40

Přejít na všechny novinky

Další novinky

DOG PULLER

Dog Puller si můžete zakoupit v našem e-shopu ZDE. Co je PULLER? Puller je unikátní výcviková pomůcka a interaktivní hračka v jednom. Puller je sada dvou kruhů, se kterými jednoduše a intenzivně procvičíte všechny svalové partie svého psa formou hry. Puller je vyroben z unikátního materiálu, kt…

Rozvoz po Chomutovsku ZDARMA

Spustili jsme vlastní rozvoz po Chomutově, Jirkově a blízkém okolí (do 10 km). Nyní máte jedinečnou možnost nechat si svou objednávku doručit přímo až k vám domů. Náš rozvoz můžete využívat ZDARMA pro všechny objednávky nad 1000 Kč. V případě, že je vaše objednávka v hodnotě od 500 až 1000 Kč, vyj…

MAG postroje a obojky pro psy v nabídce, přijďte si vybrat :)

Do nabídky jsme zařadili Weight pulling postroje (postroje na tahání), postroje na obranu a klasické obojky pro psy od výrobce MAG. MAG postroje a obojky jsou zaměřeny hlavně na plemena psů typu bull. MAG obojek a postroj pro psa se jménem / vlastní výšivkou  Na MAG obojky a postroje lze vyšít ja…

Získali jsme 1. místo v soutěži Pet Shop roku 2021

Soutěž Pet Shop roku je určena pro nezávislé prodejny chovatelských potřeb po celé České republice. Odborná porota každý přihlášený obchod osobně navštíví a na základě provedení „utajeného“ nákupu hodnotí vzhled a prostředí prodejny, vybavenost a pestrost nabídky, možnosti nákupu a v neposlední řad…

Purity Holistic Cat Food line

Purity Holistic Cat Food line Cílem dnešní inovace bylo na základě dlouhodobých zkušeností ponechat v recepturách, co funguje a vylepšit je na základě technologického pokroku a trendů dnešní doby V čem spočívá inovace? Do receptur jsou přinány nové druhy čerstvého masa (rybí, hovězí, krůtí, kuř…

Plutos sýrová kost: Jak udržet zuby vašeho psa čisté a svěží

Milovníci psů, máme pro vás úžasnou novinku, která potěší vaše mazlíčky i vás! Představujeme vám Plutos sýrovou kost - tvrdou žvýkací dobrotu pro vaše psy. Tato přírodní sýrová pochoutka je nejen lahodná, ale také přináší mnoho výhod pro zdraví vašeho pejska.Co je na této sýrové kosti skvělé? Je vyr…

Grancann - první české konopné krmivo pro psy

Značka MWILD vyvinula společně s odborníky na výživu a specialisty na náročný výcvik unikátní superprémiové krmivo s hypoalergenními vlastnostmi. Dominantní složkou krmiva Grancann je zastudena lisovaný konopný olej a lisovaná konopná semena, která jsou celosvětově označována za SUPERPOTRAVINU, zár…

Získejte dárky s GOURMET Clubem 2023

GOURMET Club je věrnostní program pro ty, kteří rádi dopřávají svým kočkám lahodné krmivo značky GOURMET. Jak se zapojit do věrnostního programu? Navštivte naší jirkovskou, nebo chomutovskou prodejnu. Na místě  spolu vyplníme věrnostní kartičku a za každou zakoupenou konzervičku pro kočky GOURMET …