Purity Holistic Cat Food line

Purity Holistic Cat Food line

Purity Holistic Cat Food line

Cílem dnešní inovace bylo na základě dlouhodobých zkušeností ponechat v recepturách, co funguje a vylepšit je na základě technologického pokroku a trendů dnešní doby

V čem spočívá inovace?

 • Do receptur jsou přinány nové druhy čerstvého masa (rybí, hovězí, krůtí, kuřecí, zvěřinu, jehněčí, králičí)
 • Všechny receptury jsou tzv. Grain free
 • Je využito blahodárných účinků bylinek – Herbs Vitality Complex
 • Receptury jsou obohacené o ovoce a zeleninu
Při vývoji jsme se zaměřili na krmivo z pohledu kočky jako masožravé šelmy, pro kterou jsou přirozeným zdrojem potravy zejména živočišné suroviny a především maso. Právě proto je do receptur daváno poctivé čerstvé maso, které dodá krmivu nejen chutnost, ale obohatí jej i o potřebné živiny.
Kromě vysokého podílu živočišných složek obsahuje krmivo řadu dalších benefitů, které jsou velmi prospěšné pro zdraví Vašich koček (komplex dentální péče, prebiotika, vyvážený poměr omega 3 a 6 mastných kyselin, aj.) Všechny suroviny byly pečlivě vybírány a v rámci jednotlivých produktů kombinovány tak, aby celá řada Purity Holistic Cat Food napomáhala k udržení plnohodnotného a spokojeného života koček.

Proč Purity?

Čerstvé maso bez kosti je zárukou vysoké chutnosti a hlavně kvality našich produktů. Jedná se o finální vstupní surovinu, která neprochází žádným mezistupněm výroby (rozvaření, vysušení, rozemletí a sterilizací za zvýšeného tlaku a teploty), jako je tomu například u výroby masokostních mouček. A právě z důvodu snahy vyrábět krmivo nejen chutné, ale i velmi kvalitní, využívá Fitmin jedinečné technologie, pomocí níž může přidávat do granulí čerstvé maso pocházející z různých živočišných druhů (kuře, zvěřina, hovězí, ryba, aj.).
Grain free receptura je založena na hrachu a bramborách, neobsahuje tedy žádné obiloviny, které by mohly být případnými potencionálními alergeny (např. pšeničný lepek a kukuřičný gluten). Navíc je díky těmto surovinám snižován i glykemický index krmiva, čímž též dochází k předcházení jedné z nejčastějších civilizačních chorob - obezitě, která bohužel začíná být i u zvířat čím dál tím častějším problémem.
 
Herbs Vitality Complex je harmonicky vyváženou směsí bylin, která je zaměřena na podporu trávení a detoxikaci celého organismu, díky čemuž podporuje celkovou vitalitu organismu koček. Využili jsme blahodárných účinků heřmánku, kopřivy, pampelišky, meduňky a lípy
 
Živočišné proteiny jsou oproti proteinům rostlinným pro organismus koček (masožravců) lépe využitelným a hlavně pro kvalitní život nezbytným zdrojem bílkovin. Obsahují všechny důležité aminokyseliny potřebné pro správnou funkci a vývoj organismu a právě proto je vhodné, aby jejich podíl v krmivu byl co nejvyšší.

Čerstvé maso v granulích

Příi výrobě je používáno vysoce kvalitní čerstvé maso. U produktů v řadě Purity jsou používány různé druhy čerstvého masa, které jsou voleny s ohledem na potřeby konkrétní kategorie jedinců
 
Druhy mas: rybí, hovězí, krůtí, kuřecí, zvěřina, jehněčí, králičí, vepřové
 
Maso v čerstvém stavu je přidáváno přímo do směsi v rámci procesu extruze nikoli pouze jako předsušená surovina.
 
V prekondicionéru se čerstvé maso smíchá se suchou směsí, propaří se pro zajištění optimální konzistence a takto připravená směs putuje do extrudéru, kde je po velmi krátkou dobu několika sekund vystavena vysokému tlaku a teplotě cca 130 °C. Poté tato směs prostupuje přes matrici, čímž vznikají konkrétní tvary granulí.
 
Pozn. degenerace (ne degradace) bílkovin probíhá při 150 °C, takže se i přes vysoké teploty během extruze živiny neničí.
 
PROČ je dobré čerstvé maso?
 • Garantuje výbornou chutnost granulí
 • Živiny zůstávají ve výborné kvalitě, nejsou zničeny vysokými teplotami jako v případě, že je maso nejdříve zpracováno v moučku a teprve potom zpracováno do granulí
 • Čerstvé maso je pro kočku přirozenější stravou než maso tepelně upravené

Grain free

Receptura je založena na hrachu a bramborách - neobsahuje tedy žádné obiloviny a tím pádem snižuje riziko potencionálního výskytu alergických reakcí (např. na pšeničný lepek a kukuřičný gluten). Navíc je díky těmto surovinám snižován glykemický index krmiva, který snižuje příjem sacharidů a pomáhá v prevenci proti obezitě a cukrovce
Mezi výrazné alergeny ale patří např. pšeničný lepek (zdroje pšenice a její deriváty: pšeničná mouka, pšeničné klíčky apod.) – z receptury Fitmin jsme pšeničné suroviny zcela odstranili, čímž jsme výrazně snížili riziko alergických reakcí
logo Purity
 

Hrášek – obsahuje vlákninu, která má pozitivní funkci na trávení. Dále je zdrojem bílkovin, ale zároveň neobsahuje tak vysoké množství minerálních látek jako mají např. kostní/masokostní moučky. Díky tomuto faktu snižuje množství popelovin v krmivu a přispívá tak k prevenci proti vzniku močových kamenů, které mohou být obzvláště u koček častým problémem. A v neposlední řadě má mnohem nižší glykemický index, než obvykle užívané obiloviny. Suroviny s vysokým glykemickým indexem jsou tráveny a vstřebávány rychleji a dochází tak k rapidnímu nárůstu a poklesu hladiny glukózy v krvi. Oproti tomu suroviny s nízkým glykemickým indexem umožňují stabilnější reakci glukózy v krevním řečišti. Suroviny s nízkým glykemickým indexem též pomáhají redukovat riziko vzniku obezity a diabetu.

Brambory – často bývají mezi veřejností vnímány jako nevhodná surovina, díky případnému obsahu solaninu (zelené části + klíčky). Nicméně tento údaj je mylný, neboť solanin je po tepelné úpravě znehodnocen, a tím pádem nijak neovlivňuje kvalitu krmiva. Ba naopak jsou brambory velmi dobře stravitelnou složkou krmiva, jsou výborným zdrojem sacharidů pro potřebu pohotové energie a zároveň nejsou potencionálním alergenem, jako např. některé obiloviny. V neposlední řadě jsou brambory bohatým zdrojem draslíku.

Herbs Vitality Complex

Je harmonicky vyváženou směsí bylin, která je zaměřena na podporu trávení a detoxikaci celého organismu, díky čemuž podporuje celkovou vitalitu organismu koček.
 • Heřmánek  - pozitivní vliv na trávicí i močový systém, protizánětlivé a dezinfekční účinky a vliv na zmírnění nadýmání.
 • Kopřiva - účinná surovina podporující pročištění krve a tedy i celkovou detoxikaci organismu, pozitivně působí na ledviny a močový měchýř. Mimo jiné obsahuje kyselinu křemičitou, která má velmi příznivý vliv na stav kostí, očí, zubů, chrupavek, vazivové tkáně, kloubů a šlach.
 • Pampeliška - pro povzbuzení činnosti trávicích orgánů a sekreci trávicích šťáv. Příznivě se projevuje při zánětech močových cest a ledvinových kamenech, zvyšuje tvorbu a vylučování žluči při žaludečních poruchách. Zlepšuje chuť k jídlu, působí na tvorbu žaludečních kyselin a pozitivně ovlivňuje činnost jater a ledvin.
 • Meduňka – napomáhá při zklidnění, uvolnění a zajištění dobrého trávení.
 • Lípa - pro pozitivní  vliv na zvyšování vylučování moči, žaludečních šťáv
  a zlepšení trávení.

Živočišné proteiny

Proč na obalu uvádíme živočišný protein v %?
Existují dva druhy proteinů – živočišné a rostlinné 

Proteiny živočišné jsou oproti proteinům rostlinným pro organismus koček (masožravců) lépe využitelným zdrojem bílkovin.

Živočišné proteiny obsahují všechny nezbytné aminokyseliny potřebné pro správnou funkci a vývoj organismu a právě proto je vhodné, aby jejich podíl v krmivu byl co nejvyšší.
Tím, že se u krmiv Purity hodnota živočišného proteinu pohybuje v hodnotách od 68 %, výrobce udává, že většina proteinů, které jsou zastoupeny v krmivu, pocházejí z živočišných surovin, nikoli rostlinných (např. hrachu). A co si tedy pod tímto „%“ představit?
 
Nejlépe bude uvést na konkrétním případu:

Krmivo typu „Delicious“ obsahuje 72 % proteinů živočišného původu. Tato hodnota tedy říká, že celkový obsah proteinů v krmivu (= 34 %), je ze 72% zastoupen proteiny pocházejícími z živočišných komponent. 

Ovoce

V krmivech řady Purity Holistic Cat Food jsme využili blahodárných účinků ovoce z důvodu pestrosti stravy, přirozených zdrojů minerálních látek a vitamínů a v neposlední řadě kvůli pozitivním účinkům přírodních surovin na organismus jedince.
Kustovnice (tzv. Goji) - díky obsahu vitamínů a stopových prvků příznivě ovlivňuje obranyschopnost a imunitu organismu.
Posiluje zrak, zlepšuje krvetvorbu a stav kůže.
 
Černý rybíz – složka bohatá na vitamíny a minerální látky.  Má pozitivní vliv na proces zpomalující stárnutí, posiluje obranyschopnost organismu a pozitivně působí na elasticitu cév.
 
Borůvky - pro  zlepšení kvality zraku, pružnosti a pevnosti cévních stěn.  Dále pro desinfekční vlastnosti, díky kterým pozitivně působí při zánětlivých onemocněních v trávicím ústrojí či močové soustavě.
 
Brusinky - Jsou významné díky své antibakteriální schopnosti, účinně působí proti infekcím močových cest a střev. 

Další benefity řady Purity

Krmiva z řady Purity:
 • Nejsou vyráběna z geneticky modifikovaných surovin – GMO Free
 • Neobsahují umělá barviva nebo zchutňovadla
 • Neobsahují sůl jako atraktant zvyšující chutnost krmiva
 • Jsou vyráběna za použití obnovitelných zdrojů energie
 • Jsou vyráběna pouze z nejkvalitnějších surovin
 • V průběhu výroby prochází průběžnou kontrolou kvality – od testace vstupních surovin přes několik testů polotovaru v průběhu výroby až po finální výrobek
 • Výroba krmiv Fitmin je certifikována podle ISO, IFS (International Food Standard, který je jedním z nejdůležitějších a Mejuznávanějších certifikátů v potravinářství) a je kontrolována také prostřednictvím HACCP, což je mezinárodně uznávaný systém kvality

Komplex dentální péče působí jako antibakteriální ochrana v dutině ústní, kdy chrání zuby před ukládáním plaku a působí tak preventivně proti tvorbě zubního kamene.

Cheláty jsou formou minerálních látek, díky níž mohou být minerální látky (např. Fe, Cu, Mn, Zn, Se) účinněji vstřebávány do těla a mohou tak lépe plnit svou funkci. Využitelnost minerálních látek ve formě chelátů je několikanásobně vyšší, než využitelnost prvků ve formě anorganické.
Prebiotika ovlivňují stávající střevní mikroflóru hostitele a tím i obranyschopnost organismu. Jedná se o nestravitelné suroviny  rostlinného původu, které podporují nebo potlačují výskyt určitých druhů mikroorganismů běžně se vyskytujících v trávicím traktu.
 
Vláknina ze sušených jablek a cukrovarských řízků pomáhá při průchodu potravy trávicím traktem. Má pozitivní vliv na peristaltiku střev a podporuje činnost bakterií v trávicím traktu.
 
Extrakt z juky má mimořádnou schopnost vázat na sebe plynný dusík ve formě amoniaku a dalších plynů, které vznikají během trávení a nepříjemně zapáchají. Jeho použitím dochází ke snižování zápachu výkalů, ale i moči.
 
Omega 3 a 6 jsou nepostradatelné mastné kyseliny obsažené v kvalitním za studena lisovaném lososovém oleji, který pochází z norských lososů. Omega 3 a 6 mastné kyseliny jsou nezbytné pro zdravé cévy a blahodárně působí na srdeční a mozkovou činnost.
2016-11-18 17:02:50

Přejít na všechny novinky

Další novinky

Získejte dárky s GOURMET Clubem 2023

GOURMET Club je věrnostní program pro ty, kteří rádi dopřávají svým kočkám lahodné krmivo značky GOURMET. Jak se zapojit do věrnostního programu? Navštivte naší jirkovskou, nebo chomutovskou prodejnu. Na místě  spolu vyplníme věrnostní kartičku a za každou zakoupenou konzervičku pro kočky GOURMET …

DOG PULLER

Dog Puller si můžete zakoupit v našem e-shopu ZDE. Co je PULLER? Puller je unikátní výcviková pomůcka a interaktivní hračka v jednom. Puller je sada dvou kruhů, se kterými jednoduše a intenzivně procvičíte všechny svalové partie svého psa formou hry. Puller je vyroben z unikátního materiálu, kt…

Informace o stavu vaší objednávky

Potřebujete poradit s objednávkou? Chcete se informovat o stavu vaší objednávky? Máte dotaz k rozvozu po Chomutovsku? Jsme tu pro vás každý všední den Pondělí až pátek 9:00 - 17:00 hod. Na uvedených kontaktech níže jsme vám k dispozici a naše ochotná obsluha vám velmi ráda poradí s vaší objed…

MAG postroje a obojky pro psy v nabídce, přijďte si vybrat :)

Do nabídky jsme zařadili Weight pulling postroje (postroje na tahání), postroje na obranu a klasické obojky pro psy od výrobce MAG. MAG postroje a obojky jsou zaměřeny hlavně na plemena psů typu bull. MAG obojek a postroj pro psa se jménem / vlastní výšivkou  Na MAG obojky a postroje lze vyšít ja…

Získejte barel na krmivo s fotkou vašeho mazlíčka

Exkluzivně v prodejnách u Zlatého retrívra: Získejte barel na krmivo PRO PLAN s fotkou vašeho mazlíčka Nakupte kdykoliv v průběhu dvou měsíců od 30.6.2023 v našich prodejnách alespoň dvě balení granulí Pro Plan pro psy nebo kočky a uchovejte si účtenku. Hmotnost jednoho balení musí být minimálně …

Holistická krmiva ANNAMAET

HOLISTICKÁ KRMIVA ANNAMAETKdyž se spojí vášeň a nadšení s odbornými znalostmi a zkušenostmi z praxe. Rob Downey, zakladatel a majitel společnosti Annamaet Petfoods, Inc., se před lety - z důvodu nedostatečné nabídky kvalitních krmiv pro své psy - pustil do vývoje krmiv, která by splňovala všechny j…

Nové mrazáky a rozšíření nabídky mraženého masa

Do naší chomutovské prodejny přibyly nové parádní mrazáky. Díky nim jsme pro vás mohli pořádně rozšířit nabídku kvalitního mraženého masa pro psy.Kromě rozšíření nabídky mraženého masa přinášejí nové mrazáky lepší přehlednost.Stavte se, u nás si vyberete :)

Získali jsme 1. místo v soutěži Pet Shop roku 2021

Soutěž Pet Shop roku je určena pro nezávislé prodejny chovatelských potřeb po celé České republice. Odborná porota každý přihlášený obchod osobně navštíví a na základě provedení „utajeného“ nákupu hodnotí vzhled a prostředí prodejny, vybavenost a pestrost nabídky, možnosti nákupu a v neposlední řad…