Purity Holistic Cat Food line

Purity Holistic Cat Food line

Purity Holistic Cat Food line

Cílem dnešní inovace bylo na základě dlouhodobých zkušeností ponechat v recepturách, co funguje a vylepšit je na základě technologického pokroku a trendů dnešní doby

V čem spočívá inovace?

 • Do receptur jsou přinány nové druhy čerstvého masa (rybí, hovězí, krůtí, kuřecí, zvěřinu, jehněčí, králičí)
 • Všechny receptury jsou tzv. Grain free
 • Je využito blahodárných účinků bylinek – Herbs Vitality Complex
 • Receptury jsou obohacené o ovoce a zeleninu
Při vývoji jsme se zaměřili na krmivo z pohledu kočky jako masožravé šelmy, pro kterou jsou přirozeným zdrojem potravy zejména živočišné suroviny a především maso. Právě proto je do receptur daváno poctivé čerstvé maso, které dodá krmivu nejen chutnost, ale obohatí jej i o potřebné živiny.
Kromě vysokého podílu živočišných složek obsahuje krmivo řadu dalších benefitů, které jsou velmi prospěšné pro zdraví Vašich koček (komplex dentální péče, prebiotika, vyvážený poměr omega 3 a 6 mastných kyselin, aj.) Všechny suroviny byly pečlivě vybírány a v rámci jednotlivých produktů kombinovány tak, aby celá řada Purity Holistic Cat Food napomáhala k udržení plnohodnotného a spokojeného života koček.

Proč Purity?

Čerstvé maso bez kosti je zárukou vysoké chutnosti a hlavně kvality našich produktů. Jedná se o finální vstupní surovinu, která neprochází žádným mezistupněm výroby (rozvaření, vysušení, rozemletí a sterilizací za zvýšeného tlaku a teploty), jako je tomu například u výroby masokostních mouček. A právě z důvodu snahy vyrábět krmivo nejen chutné, ale i velmi kvalitní, využívá Fitmin jedinečné technologie, pomocí níž může přidávat do granulí čerstvé maso pocházející z různých živočišných druhů (kuře, zvěřina, hovězí, ryba, aj.).
Grain free receptura je založena na hrachu a bramborách, neobsahuje tedy žádné obiloviny, které by mohly být případnými potencionálními alergeny (např. pšeničný lepek a kukuřičný gluten). Navíc je díky těmto surovinám snižován i glykemický index krmiva, čímž též dochází k předcházení jedné z nejčastějších civilizačních chorob - obezitě, která bohužel začíná být i u zvířat čím dál tím častějším problémem.
 
Herbs Vitality Complex je harmonicky vyváženou směsí bylin, která je zaměřena na podporu trávení a detoxikaci celého organismu, díky čemuž podporuje celkovou vitalitu organismu koček. Využili jsme blahodárných účinků heřmánku, kopřivy, pampelišky, meduňky a lípy
 
Živočišné proteiny jsou oproti proteinům rostlinným pro organismus koček (masožravců) lépe využitelným a hlavně pro kvalitní život nezbytným zdrojem bílkovin. Obsahují všechny důležité aminokyseliny potřebné pro správnou funkci a vývoj organismu a právě proto je vhodné, aby jejich podíl v krmivu byl co nejvyšší.

Čerstvé maso v granulích

Příi výrobě je používáno vysoce kvalitní čerstvé maso. U produktů v řadě Purity jsou používány různé druhy čerstvého masa, které jsou voleny s ohledem na potřeby konkrétní kategorie jedinců
 
Druhy mas: rybí, hovězí, krůtí, kuřecí, zvěřina, jehněčí, králičí, vepřové
 
Maso v čerstvém stavu je přidáváno přímo do směsi v rámci procesu extruze nikoli pouze jako předsušená surovina.
 
V prekondicionéru se čerstvé maso smíchá se suchou směsí, propaří se pro zajištění optimální konzistence a takto připravená směs putuje do extrudéru, kde je po velmi krátkou dobu několika sekund vystavena vysokému tlaku a teplotě cca 130 °C. Poté tato směs prostupuje přes matrici, čímž vznikají konkrétní tvary granulí.
 
Pozn. degenerace (ne degradace) bílkovin probíhá při 150 °C, takže se i přes vysoké teploty během extruze živiny neničí.
 
PROČ je dobré čerstvé maso?
 • Garantuje výbornou chutnost granulí
 • Živiny zůstávají ve výborné kvalitě, nejsou zničeny vysokými teplotami jako v případě, že je maso nejdříve zpracováno v moučku a teprve potom zpracováno do granulí
 • Čerstvé maso je pro kočku přirozenější stravou než maso tepelně upravené

Grain free

Receptura je založena na hrachu a bramborách - neobsahuje tedy žádné obiloviny a tím pádem snižuje riziko potencionálního výskytu alergických reakcí (např. na pšeničný lepek a kukuřičný gluten). Navíc je díky těmto surovinám snižován glykemický index krmiva, který snižuje příjem sacharidů a pomáhá v prevenci proti obezitě a cukrovce
Mezi výrazné alergeny ale patří např. pšeničný lepek (zdroje pšenice a její deriváty: pšeničná mouka, pšeničné klíčky apod.) – z receptury Fitmin jsme pšeničné suroviny zcela odstranili, čímž jsme výrazně snížili riziko alergických reakcí
logo Purity
 

Hrášek – obsahuje vlákninu, která má pozitivní funkci na trávení. Dále je zdrojem bílkovin, ale zároveň neobsahuje tak vysoké množství minerálních látek jako mají např. kostní/masokostní moučky. Díky tomuto faktu snižuje množství popelovin v krmivu a přispívá tak k prevenci proti vzniku močových kamenů, které mohou být obzvláště u koček častým problémem. A v neposlední řadě má mnohem nižší glykemický index, než obvykle užívané obiloviny. Suroviny s vysokým glykemickým indexem jsou tráveny a vstřebávány rychleji a dochází tak k rapidnímu nárůstu a poklesu hladiny glukózy v krvi. Oproti tomu suroviny s nízkým glykemickým indexem umožňují stabilnější reakci glukózy v krevním řečišti. Suroviny s nízkým glykemickým indexem též pomáhají redukovat riziko vzniku obezity a diabetu.

Brambory – často bývají mezi veřejností vnímány jako nevhodná surovina, díky případnému obsahu solaninu (zelené části + klíčky). Nicméně tento údaj je mylný, neboť solanin je po tepelné úpravě znehodnocen, a tím pádem nijak neovlivňuje kvalitu krmiva. Ba naopak jsou brambory velmi dobře stravitelnou složkou krmiva, jsou výborným zdrojem sacharidů pro potřebu pohotové energie a zároveň nejsou potencionálním alergenem, jako např. některé obiloviny. V neposlední řadě jsou brambory bohatým zdrojem draslíku.

Herbs Vitality Complex

Je harmonicky vyváženou směsí bylin, která je zaměřena na podporu trávení a detoxikaci celého organismu, díky čemuž podporuje celkovou vitalitu organismu koček.
 • Heřmánek  - pozitivní vliv na trávicí i močový systém, protizánětlivé a dezinfekční účinky a vliv na zmírnění nadýmání.
 • Kopřiva - účinná surovina podporující pročištění krve a tedy i celkovou detoxikaci organismu, pozitivně působí na ledviny a močový měchýř. Mimo jiné obsahuje kyselinu křemičitou, která má velmi příznivý vliv na stav kostí, očí, zubů, chrupavek, vazivové tkáně, kloubů a šlach.
 • Pampeliška - pro povzbuzení činnosti trávicích orgánů a sekreci trávicích šťáv. Příznivě se projevuje při zánětech močových cest a ledvinových kamenech, zvyšuje tvorbu a vylučování žluči při žaludečních poruchách. Zlepšuje chuť k jídlu, působí na tvorbu žaludečních kyselin a pozitivně ovlivňuje činnost jater a ledvin.
 • Meduňka – napomáhá při zklidnění, uvolnění a zajištění dobrého trávení.
 • Lípa - pro pozitivní  vliv na zvyšování vylučování moči, žaludečních šťáv
  a zlepšení trávení.

Živočišné proteiny

Proč na obalu uvádíme živočišný protein v %?
Existují dva druhy proteinů – živočišné a rostlinné 

Proteiny živočišné jsou oproti proteinům rostlinným pro organismus koček (masožravců) lépe využitelným zdrojem bílkovin.

Živočišné proteiny obsahují všechny nezbytné aminokyseliny potřebné pro správnou funkci a vývoj organismu a právě proto je vhodné, aby jejich podíl v krmivu byl co nejvyšší.
Tím, že se u krmiv Purity hodnota živočišného proteinu pohybuje v hodnotách od 68 %, výrobce udává, že většina proteinů, které jsou zastoupeny v krmivu, pocházejí z živočišných surovin, nikoli rostlinných (např. hrachu). A co si tedy pod tímto „%“ představit?
 
Nejlépe bude uvést na konkrétním případu:

Krmivo typu „Delicious“ obsahuje 72 % proteinů živočišného původu. Tato hodnota tedy říká, že celkový obsah proteinů v krmivu (= 34 %), je ze 72% zastoupen proteiny pocházejícími z živočišných komponent. 

Ovoce

V krmivech řady Purity Holistic Cat Food jsme využili blahodárných účinků ovoce z důvodu pestrosti stravy, přirozených zdrojů minerálních látek a vitamínů a v neposlední řadě kvůli pozitivním účinkům přírodních surovin na organismus jedince.
Kustovnice (tzv. Goji) - díky obsahu vitamínů a stopových prvků příznivě ovlivňuje obranyschopnost a imunitu organismu.
Posiluje zrak, zlepšuje krvetvorbu a stav kůže.
 
Černý rybíz – složka bohatá na vitamíny a minerální látky.  Má pozitivní vliv na proces zpomalující stárnutí, posiluje obranyschopnost organismu a pozitivně působí na elasticitu cév.
 
Borůvky - pro  zlepšení kvality zraku, pružnosti a pevnosti cévních stěn.  Dále pro desinfekční vlastnosti, díky kterým pozitivně působí při zánětlivých onemocněních v trávicím ústrojí či močové soustavě.
 
Brusinky - Jsou významné díky své antibakteriální schopnosti, účinně působí proti infekcím močových cest a střev. 

Další benefity řady Purity

Krmiva z řady Purity:
 • Nejsou vyráběna z geneticky modifikovaných surovin – GMO Free
 • Neobsahují umělá barviva nebo zchutňovadla
 • Neobsahují sůl jako atraktant zvyšující chutnost krmiva
 • Jsou vyráběna za použití obnovitelných zdrojů energie
 • Jsou vyráběna pouze z nejkvalitnějších surovin
 • V průběhu výroby prochází průběžnou kontrolou kvality – od testace vstupních surovin přes několik testů polotovaru v průběhu výroby až po finální výrobek
 • Výroba krmiv Fitmin je certifikována podle ISO, IFS (International Food Standard, který je jedním z nejdůležitějších a Mejuznávanějších certifikátů v potravinářství) a je kontrolována také prostřednictvím HACCP, což je mezinárodně uznávaný systém kvality

Komplex dentální péče působí jako antibakteriální ochrana v dutině ústní, kdy chrání zuby před ukládáním plaku a působí tak preventivně proti tvorbě zubního kamene.

Cheláty jsou formou minerálních látek, díky níž mohou být minerální látky (např. Fe, Cu, Mn, Zn, Se) účinněji vstřebávány do těla a mohou tak lépe plnit svou funkci. Využitelnost minerálních látek ve formě chelátů je několikanásobně vyšší, než využitelnost prvků ve formě anorganické.
Prebiotika ovlivňují stávající střevní mikroflóru hostitele a tím i obranyschopnost organismu. Jedná se o nestravitelné suroviny  rostlinného původu, které podporují nebo potlačují výskyt určitých druhů mikroorganismů běžně se vyskytujících v trávicím traktu.
 
Vláknina ze sušených jablek a cukrovarských řízků pomáhá při průchodu potravy trávicím traktem. Má pozitivní vliv na peristaltiku střev a podporuje činnost bakterií v trávicím traktu.
 
Extrakt z juky má mimořádnou schopnost vázat na sebe plynný dusík ve formě amoniaku a dalších plynů, které vznikají během trávení a nepříjemně zapáchají. Jeho použitím dochází ke snižování zápachu výkalů, ale i moči.
 
Omega 3 a 6 jsou nepostradatelné mastné kyseliny obsažené v kvalitním za studena lisovaném lososovém oleji, který pochází z norských lososů. Omega 3 a 6 mastné kyseliny jsou nezbytné pro zdravé cévy a blahodárně působí na srdeční a mozkovou činnost.
2016-11-18 17:02:50

Přejít na všechny novinky

Další novinky

Krmivo SAM´S FIELD

KRMIVO SAM´S FIELD Krmivo Sam´s Field není možné na přání výrobce objednat prostřednictvím našeho e-shopu. Můžete ho zakoupit přímo v našem kamenném obchodě v Chomutově nebo v Jirkově.   Každé páté balení stejné gramáže kmiva Sam´s Field od nás dostanete ZDARMA. Informac…

Purity Holistic Cat Food line

Purity Holistic Cat Food line Cílem dnešní inovace bylo na základě dlouhodobých zkušeností ponechat v recepturách, co funguje a vylepšit je na základě technologického pokroku a trendů dnešní doby V čem spočívá inovace? Do receptur jsou přinány nové druhy čerstvého masa (rybí, hovězí, krůtí, kuř…

Holistická krmiva ANNAMAET

HOLISTICKÁ KRMIVA ANNAMAETKdyž se spojí vášeň a nadšení s odbornými znalostmi a zkušenostmi z praxe. Rob Downey, zakladatel a majitel společnosti Annamaet Petfoods, Inc., se před lety - z důvodu nedostatečné nabídky kvalitních krmiv pro své psy - pustil do vývoje krmiv, která by splňovala všechny j…

DOG PULLER

Dog Puller si můžete zakoupit v našem e-shopu ZDE. Co je PULLER? Puller je unikátní výcviková pomůcka a interaktivní hračka v jednom. Puller je sada dvou kruhů, se kterými jednoduše a intenzivně procvičíte všechny svalové partie svého psa formou hry. Puller je vyroben z unikátního materiálu, kt…